Apple iPhone SE 2020 Özellikleri

0
65

Apple nihayet iPhone SE 2020’yi bir A13 Bionic işlemcisi ve geliştirilmiş kamerası ile tanıttı. Şirket cihazlarının RAM ve pil kapasitesini ortaya çıkarmama geleneğini korudu, ancak China Telecom’un web sitesinde yer alan liste sayesinde ayrıntıları öğrendik.

Bilgiye göre, yeni iPhone’un 3 GB RAM’i var, bu da iPhone 8’in 2GB’ı üzerinde ancak iPhone 11 ailesindeki diğer A13 telefonlarda 4GB’dan daha düşük. Bununla birlikte batarya 1821 mAh olarak kalmakla iPhone 8 bataryasının kullanılmış olabileceğini düşünebiliriz.

2016-2017 senesinde tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 8 ile aynı olan ekran ve TouchID miras alınarak iPhone SE 2020 de kullanılmış diyebiliriz. Çünkü genel hatlarıyla aynı tasarıma sahiptir.

iPhone SE 2020 siyah,beyaz,kırmızı renkleriyle karşımıza çıkarken önceki telefonlardan bariz farkı ise inceliği, arka tarafın cam ve Apple logosunun ortaya alınması olduğunu söylemekle beraber depolama olarak 64, 128 ve 256 GB seçenekleriyle gelmektedir. Türkiye fiyatı 64 GB versiyonu ile 5.299 TL olduğunu belirtmekte yarar var.

iPhone SE 2020 Ekran ve Kamera Özellikleri

Yeni iPhone SE, iPhone 8’in True Tone, Dolby Vision ve HDR10 oynatma desteğine sahip 4.7 inç Retina HD ekranına sahip. Kamera olarak ise yeni yonga setinden de yararlandı. Arkadaki tek 12 MP f/1.8 kamera, bu çipin içindeki ham güç sayesinde gelişmiş Akıllı HDR fotoğrafçılığı sunuyor. Portre çekimleri için, ikincil bir kamera yerine Apple, derinliği ve yüzleri algılamak için makine öğrenimini kullanan “Monoküler Derinlik Algılama” adı verilen bir teknoloji sunmaktadır. Bunun, bir objektiften portre modu çekimlerinin kalitesi açısından ilk üç Google Pixel nesli ile nasıl karşılaştırıldığını görmemiz gerekecek.

Kamerada “sinematik” video sabitleme özelliği vardır ve stereo ses ile 60 fps’de 4K’ya kadar kayıt yapabilirsiniz. Öne bakan selfie kamerası hala 7 MP’lik bir ünite ve bunun da bazı portre modu efektleri var.

iPhone SE 2020 diğer önemli özellikleri ise kablosuz şarj desteği, Wi-Fi 6, LTE-A ve çift SIM desteği mevcut olacak. İkinci SIM kart ise eSIM olarak kullanabileceğiz fakat şu an da Türkiye’de henüz desteği bulunmamaktadır.

Daha detaylı incelemeyi sizlere en iyi şekilde sunabilecek olan Apple sitesini ziyaret etmenizi istiyoruz.

iPhone SE 2020 İncelemek İçin Tıklayınız