Apple Watch’ta Yeni Özellikleri Doğrulandı

0
80

Yaklaşan WatchOS 7’nin uyku takibi ve kan oksijen monitörü içereceğine dair artan kanıtlar mevcuttur. Bunu daha önce haber etmiştik fakat şimdi daha fazla kaynak yeni özellikleri onaylamakta.

Bu açıkça yeni Apple Watch Series 6’nın bu özellikleri destekleyeceğini gösteriyor, ancak yeni işletim sistemi eski saatlere de sunulacak. Bununla birlikte raporlar sadece Watch Series 3 ve daha yenisinin yeni yazılımı alacağını iddia ediliyor, yani Series 1 ve 2 desteğinin sona erdiği anlamına geliyor. Series 1 ve 2 WatchOS v.6.1 son kez almış oluyor diyebiliriz.

Kan oksijen özelliği, iFixit’in 2015’te bulduğu gibi eski saatler de donanım desteğine sahip gibi görünüyor, ancak yazılım bunu hiç kullanmadı. Bu nedenle, yeni özellik bu saate özel olmayabilir.

Eski saatlerde uyku takibi birkaç uygulama aracılığıyla kullanılabilir, sınırlayıcı faktör ise pilin günde bir kez gidebilecek kadar güç tüketilmesidir. Apple Watch Series 6 veya WatchOS 7 uyku izlemeye uyum sağlamak için daha düşük pil kullanımına sahip olabilir. Watch OS 7 güncellemesinin bir parçası olması beklenen ek özellikler arasında Siri’deki gelişmeler, çocuk modu, yenilenmiş egzersiz modları ve paylaşılabilir saat yüzleri yer alıyor. Yeni saatte bir Touch ID bulunabilir.