DxOMark’ta Galaxy Z Flip iPhone XS’in Altında Kaldı

0
57

Bu yıl hiç şüphesiz en etkileyici model diyebileceğimiz tek katlanabilir akıllı telefon Galaxy Z Flip diyebiliriz. Ancak bu genellikle katlanabilir ve esnek yapısından olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte puan yorumlayıcılar 2020 yılında tanıtılan Galaxy Z Flip için çokta düşük olmayan 105 puan vermektedir. Bu puanın verimesiyle birlikte iki sene önce tanıtılan iPhone XS ve XS Max modellerinin arkasına konumlandırılmasına sebep oldu.

Kameraların mücadele etmesinde yanlış bir durum olmasa da premium segmentteki yarışın daha da kızıştığını söyleyebiliriz. Galaxy Z Flip kamerasında ayrıntı bazı durumlarda oldukça düşük olmakla beraber yavaş otomatik odaklama ve ultra geniş açılı lensin tam verimli kullanılamaması, iç mekanlarda renk saçaklı ve füzyon artefaktlı görüntüler üretmektedir.

Bir yandan ise dinamik aralık geniştir ve doğru beyaz dengesi ile renk sunumu iyidir ve gürültü minimum da tutulmaktadır. Video kayıtta ise en önemli yetenekler olan renkler, odak ve sabitleme mükemmele yakın olduğunu söyleyebiliriz.