E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

0
86

Tüm dünya da gündemi meşgul eden ve büyük bir salgına neden olan COVID-19 virüsünden dolayı küresel pandemi ilan edilmişti. Bir çok ülke tedbir almasıyla salgını azaltmak ve hatta durdurmak için bir çok adım attı. Ülkemizde atılan adımlardan en önemlisi bugün daha da açık hale getirilerek bütün hanelere ücretsiz maske dağıtımı sağlanacak. Daha önceki haberimizde bunu PTT kuruluşunun websitesinden yapılacağı belirtilse de kısa süre de siteye erişim yapmak isteyenler web sayfasının çöktüğünü kaldırıldığını gördü.

Bunun üzerine Türkiye Cumhuriyeti, e-devlet kapısı üzerinden talep alıp dağıtıma başlanacağı ve maske satışının kesinlikle yasaklandığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kesin bir dil ile bildirildi.

E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Bilgisayar kullanıyorsanız Google arama moturuna “e devlet” yazarak karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayınız.

Karşınıza çıkan sayfa da gerekli yerleri doldurarak giriş yapınız. Eğer e-devlet şifreniz mevcut değil ise çeşitli giriş yapma yöntemlerini deneyebilir ya da e-devlet şifresi edinebilirsiniz.

Girişinizi tamamladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır ve orada yazan Ücretsiz Maske Talebi kısmına tıklayınız.

Sonrasında karşınıza çıkan ekranda bireysel olarak veya aileniz bireyleri içinde gerekli bilgileri doldurarak ücretsiz maske talebinizi tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz de cep telefonlarınıza Android kullanıyorsanız Google Play Store‘dan veya iPhone, iPad kullanıyorsanız App Store‘dan uygulamasını indirebilir ve e-devlet uygulamasına giriş yaparak ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

NOT: İstanbul ilini adres kısmında seçtiğinizde ilçeler kısmı açılmıyorsa başka bir il seçip, ilçeler kısmına tıklayınız. Sonrasında İstanbul seçip ilçe kısmına tıkladığınızda seçenekler açılacaktır.

E-Devlet Giriş