Galaxy Watch Serisine Kan Basıncı İzleme Özelliği Geliyor

0
64

Samsung’un Galaxy Watch giyilebilir cihazları için en son sağlık izleme uygulaması, hareket halindeyken kan basıncı izleme özelliği olacağı söylenmektedir. İşin püf noktası, başlangıç ölçümünü bağımsız bir kan basıncı monitörü ile kalibre etmeniz gerektiğidir.

Bu prosedür sırasında, nabız dalga analizi ile kan basıncınızı ölçmek için optik kalp atış hızı sensörüne dayanan kolunuzdaki Galaxy Watch saatinden kan basıncı özelliğini başlatmanız gerekmektedir. Samsung, izleme için Galaxy Watch Active 2‘yi kullanmanızı ve doğru okumalar sağlamak için ayda bir kez kalibrasyon işlemini tekrarlamanızı önermektedir.

Yeni Samsung Health Monitor uygulaması hala geliştiriliyor, ancak Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylanmıştır ve yakın zamanda kullanıma sunulabilecektir.

İlk kurulumdan geçtikten sonra Galaxy Watch‘ınızdan “Kan Basıncımı Ölç” ayarını seçebileceksiniz. Eşlik eden akıllı telefon uygulaması aynı zamanda kullanıcıların daha uzun süre kan basıncı değerlerini izlemelerini ve karşılaştırmasını sağlamaktadır ve aynı zamanda nabız verileri hakkında ipucu vermektedir.