Gelecek Nesil Apple Watch Touch ID İle Gelebilir

0
81

Verifier, Youtube ve iUpdate’in ortak bir raporu, yeni nesil Apple Watch ile birlikte geleceği söylentilerinin bazı yeni özelliklerini ortaya koyuyor ve bu önemli bir özellik ise: Touch ID.

Rapora göre, gelecekteki bir Apple Watch, crown düğmesinin üstüne gömülmüş bir Touch ID ile gelme ihtimali bulunmaktadır. Bu, Watch’u her kaldırdıklarında PIN girmek zorunda kalmayan Apple Watch kullanıcıları için mobil ödemeleri daha kolay hala getirecektir. Bir sonraki Apple Watch’un da geliştirilmiş su direnciyle gelmesi beklenmektedir. Şu anda Apple Watch Series 5’in bir IPX7 sertifikasına sahiptir.

WatchOS 7 ile beklenen diğer özellikler arasında Apple Heyeti kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özellik olan “Hey Siri” ses komutları, kan oksijen algılama ve doğal uyku takibi sayılabilir. Hangi Apple Watch modellerinin bu özellikleri destekleyebileceği ise henüz belli değildir.

Rapor, Apple’ın şu anda Apple Watch (Series 7) nesli üzerinde çalıştığına dair bir söylenti ile sona eriyor ve bu sürüm de Touch ID’yi ekrana entegre edileceği belirtiliyor. Raporun muhtemelen doğruluğu şaibeli olan kısmı olabilir.

Rapor ayrıca Apple, Apple Watch için yuvarlak bir şekle geçeceği yönündeki tüm söylentiler yok oldu. Apple’ın planları hala değişmekte, bu yüzden bir duyurudan önce söylentileri belirlemek gerçekten gayet zor. Ayrıca, ikinci nesil Apple Watch’un WatchOS 7 güncellemesine uygun olmadığı bildirildi.

Apple yıllık Worldwide Developer Konferansı (WWDC) Haziran ayında gerçekleşecek, ancak Apple henüz belirli bir tarihi onaylamadı. Mevcut salgın durumundan dolayı Apple sunum ve geliştirici oturumlarını tamamen çevrimiçi olarak verecek.