Google COVID-19 İçin 800 Milyon $ Ayırdı

0
78

Mountain View tabanlı İnternet arama devi Google, küçük ve orta ölçekli işletmelere, hükümetlere ve sağlık kuruluşlarına COVID-19 krizine yanıt vermek için 800 milyon $ dolarlık bir taahhüt açıkladı.

Google, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) ve dünya çapında 100’den fazla devlet kurumuna COVID-19 yayılmasını önleme konusunda bilgi sağlamasına yardımcı olmak için 250 milyon dolarlık reklam hibesi verdi. Buna ek olarak şirket, STK’lara ve topluluk finans kurumlarına yarım fonlarıyla ilgili duyuruları yayınlamalarına yardımcı olmak için 20 milyon dolarlık reklam kredisi sağlıyor.

Google’ın 800 milyon dolarlık fonunun geri kalan kısmı:

  • KOBİ’lere yardım etmek için STK’lar ve finans kuruluşları için 200 milyon dolarlık yatırım fonuna ayrıldı.
  • Hesapları geçen yıl aktif olan KOBİ’ler için 340 milyon dolar değerinde Google Ads kredisi verilmektedir. Krediler bu yılın sonuna kadar kullanılabilir.
  • COVID-19 ile mücadele etmenin yollarını bulan akademik kurumlar ve araştırmacılar için 20 milyon dolar değerinde Google Cloud Kredisi sunulmaktadır.

Google ayrıca kişisel koruyucu ekipmanların ve hayat kurtarıcı tıbbi cihazların üretimini artırmaya yardımcı olmak için finansal destek ve uzmanlık sağlayacaktır. Bu çabalar Google, Verily ve X çalışanları tarafından kolaylaştırılacaktır.

İnternet arama devi, CDC Vakfı’na sağlanacak 2-3 milyon maskenin üretimi için Magid Glove & Safety ile de çalışıyor.

Bunun yanı sıra, Google, çalışanlarının yıllık hediye maç miktarını 7500 dolardan 10000 dolara çıkardı ve bu da topluluklardaki kuruluşlara bağışlanabilir.