iPhone 12 Özellikleri Sızdırıldı

0
59

Apple tarafından neredeyse bütün hatlarıyla tasarımı ve özellikleri belirlenmiş durumda olan ve bu senenin amiral gemisi serisinin üç modelden dört modele yükseldiğini ilk öncelikle bildirmek isteriz.

Sızdırılan özelliklere göre Apple’ın en üst segment serisi olarak konumlandırdığı 12 Pro versiyonu 6.1 inç ekran özelliğiyle gelecek ve fiyatı 999$ olacak. iPhone 11 Pro Max’in devamı  niteliğinde olacak olan 12 Pro Max 6.7 inç ekran boyutuyla 1.099$ fiyat etiketiyle karşımıza gelecek.

En önemli gelişme ise haberimizinde başında bahsettiğimiz gibi iki farklı iPhone 12 cihazının gelmesidir. Biri 5.4 inç ve biri 6.1 inç ekran boyutuna sahip iki modelin fiyatları ise 649$ ve 749$ olarak değişmektedir. Apple bu nokta da çok önemli bir adım atarak 12 serisine 5G desteği ve OLED ekran ile gelme iddialarıyla şimdiden kullanıcıların dikkatini çektiğini belirtebiliriz.

Tabii ki fiyatlandırma konusunda değişiklikler lansmandan önce kaydedilebilir fakat bu sene çıkan amiral gemisi Android telefonların 5G modeme sahip versiyon veya modellerinin fiyatının artması ve şu anlık 12 serisi için Apple’ın ekstra bir ücret talep etmemesi bu seriyi cazip kılmaktadır.

Ayriyetten COVID-19 salgınından yakından ilgili olarak üretim planlamasının aksamasından kaynaklı olarak bu yeni modelleri Ekim-Kasım aylarında görme olasılığımızın yüksek olduğunu belirtelim.