Qualcomm Snapdragon 768G Yeni Özellikleriyle Karşımızda

0
53

Qualcomm aralık ayında entegre edilmiş 5G modeme sahip Snapdragon 765/765G yongasetinin çıkışını gördük ve bugün ise Snapdragon 768G adında overclock işlemi yapılmış bir versiyon çıkarıldı. CPU 2.8 GHz’e kadar artabilirken, Adreno 620 GPU’su ise 725 MHz saatte çalışmaktadır.

Qualcomm bu yeni yonga setinin sürükleyici oyun deneyimi ve gerçek bir 5G deneyimi sağlaması amaçlandığını belirtti. Çip şirketinin OEM müşterileri, Snapdragon 765G çipsetinin yeterince iyi olmadığı için daha da hızlandırılmış bir çipsete ihtiyacı olduklarını belirtmiş.

Snapdragon 768G, Adreno GPU tarafından güncelleştirilebilir GPU sürücülerini destekleyen ilk 7 serisi platforma ait yonga setidir ve 120 Hz’e kadar yenileme hızına sahip ekranları destekleyebilmektedir.

Snapdragon X52 modem, 765’in sunduğu ile aynıdır ve hem SA hem de NSA modları ve küresel 5G dolaşımında mmWave ve alt 6 GHz’deki tüm önemli bölgeleri ve frekans bantlarını desteklemektedir. Modem-RF sistemi ile 3.7 Gbps’e kadar aşağı bağlantı hızı ve 1.6 Gbps’e kadar yukarı bağlantı sağlayabilmektedir.

Yeni yonga setine sahip ilk telefon, Xiaomi tarafından geliştirilen Redmi K30 Racing Edition sürümü olacaktır.