Ücretsiz Maske Dağıtılıyor

0
74

Korona virüsü salgınını engellemek kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarında ücretsiz maske alımıyla alakalı bir paylaşımda bulundu. Geçtiğimiz hafta sonunda ise ulaşıma binen kişiler için maske kullanma zorunluluğu getirilmiştir. Yeni uygulama ile PTT websitesinden ücretsiz maske dağıtılmasına karar verdi. Peki ücretsiz maskeye nasıl sahip olabiliriz? detaylar haberimizde.

PTT tarafından verilen ücretsiz maske nasıl alınır?

Sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ile birlikte Ekrem İmamoğlu, PTT tarafından ücretsiz maske dağıtımına başvurularak başlanacağı bildirildi. Böylece maske temin edemeyen yurttaşlar için ücretsiz bir şekilde ePTTAVM üzerinden maske sahibi olabilecek. Virüsün yurt geneline yayılmasını engellemek ve dışarı çıkmak zorunda kalan şahısların hasta olmasını engellemek amacıyla ücretsiz maske dağıtımına başlanacaktır.

Başvuru yapan her yurttaş için her hafta bir paket sipariş edebilme hakkı tanınacaktır. Her paketin içerisinde 5 adet maske bulunurken, aileniz bireyleri içinde sipariş edebilmektesiniz. Maskeyi bu adresten temin edebilirsiniz.